Publikujte knihu – ihned a zdarma
564 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 20 181
Rok vydání: 2019
ISBN: 978-80-7504-535-5
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 51,00 Kč

Povídání starého pána

Jsem začínající autor. Psát jsem začal 75 let stár. Jako matematik, softwarový specialista a obstojný šachista amatér jsem používal převážně tu část mozku, která je zodpovědná za logické myšlení. Častým používáním ale byla tato oblast mého mozku nenávratně zdevastována. Stačil jsem to ještě včas zjistit a podlehl jsem depresi.
Z deprese mi pomohl přítel, který mě upozornil, že že mi zbývá ještě část mozku zodpovědná za verbální projev, fantazii a emoce. I když ta u mne nejspíše bude zakrnělá,ale stále použitelná pro nějakou smysluplnou činnost. Odvážně jsem si vybral dráhu spisovatele. V knize předkládám devět rádoby humorných povídek, popisující moje vlastní zážitky. I když hojně používám fantazii a zneužívám básnickou licenci, základní příběh se většinou od pravdy moc neliší. Povídky jsem psal pro potěšení své a pro potěšení vrstevníků. Budu ale rád, přečte-li si je i mladší generace a a uvědomí si, že i v pozdním stáří lze také ještě zažít trochu srandy. I když bude možná poslední.

Tomáš Hruška

Své narození jsem bez úhony přežil, a to i navzdory tomu, že v okolí právě zuřila druhá světová válka. Potom, již v míru, jsem přežil i povinnou školní docházku a dokonce jsem si troufl i na středoškolské studium. Velmi se mi zalíbilo polehávání ve školních lavicích. Rozhodl jsem se proto v tomto příjemném životě pokračovat na vysoké škole. Mé maturitní vysvědčení bylo trochu proti, ale vhodnou volbou studijního oboru jsem dosáhl svého. Zvolil jsem totiž studium matematiky.
Byl jsem jedním z mála a tak mě vzali. Nakonec jsem i absolvoval a celý život jsem pak promrhal psaním softwarových počítačových programů. Až po svých 75.narozeninách jsem začal psát povídky pro své potěšení.
Proč si koupit tuto knihu ?
Proč si koupit tuto knihu? Tak především proto, že tím příjemně polechtáte ego ješitného autora. A to je dobrý skutek! A dobré skutky se mají páchat, není-liž pravda?
Navíc koupí knihy procentuálně významně zvýšíte měsíční příjem autora. Příjem, který se odvíjí od jeho měsíčního starobního důchodu. A to je také dobrý skutek!
Pokud ale sobecky trváte hlavně na vlastním benefitu, mohu vás ujistit, že časem se čím dál více začnete obávat blížícího se stáří. Knížka by měla vaše obavy rozptýlit. Dočtete se v ní, že i v pozdním stáří si užijete legrace dost a dost! No a nemít žádné zbytečné potřeby a touhy, nemít prachy na jejich realizaci, ale mít dostatek volného času, to je přece taky paráda! Nemám snad pravdu ?!
51,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.