Publikujte knihu – ihned a zdarma
539 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 46 192
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-080-0
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 30,00 Kč

Já a dvojčata

Barborka žije u strýce Tomáše a tety Ilky v Praze. Její rodiče pracují v zahraničí a mají u sebe jen Barborčina bratra Dominika. Barborka není s rodiči jen proto, že v Praze chodí do školy, hlavní příčinou je blížící se rozvod rodičů. Barborka se dozvídá, že teta se strýcem čekají narození dvojčátek. Na tuto událost se ale zas tak moc netěší, obává se, že přestane být v rodině středem pozornosti. Zatím prožívá krásné prázdniny u dědy a babičky Míly se sestřenicemi Anetou a Veronikou, které si přivážejí štěně kokršpaněla jménem Danny. Když se dvojčata Terezka a Jakoubek narodí, Barborka si pokouší představovat, s jakými pocity se asi obě děti dostávaly na svět a jak jej nyní poznávají, a píše si o tom deník. Postupně se s dětmi stále víc sbližuje a má je ráda. V té době se Barborce líbí i kamarád, fotbalový brankář, který však má zprvu dost špatnou pověst. Rodiče se nakonec usmíří a Barborka se s Terezkou a Jakoubkem musí rozloučit.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, narozen 3. 2. 1935 v Kralupech n/Vlt. Po absolvování vojenského gymnázia a akademie sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózní zkoušky složil ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. V roce 1990-93 byl civilním náměstkem ministra obrany pro sociální a humanitární věci a ředitelem Institutu pro strategická studia. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Dosáhl hodnosti generálmajora. Vydal 19 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). Získal řadu literárních cen. V bezvydavetele.cz publikoval 29 románů, osm novel a dva soubory povídek. Toto je 30. román.
Proč si koupit tuto knihu ?
Pro zážitek šťastných okamžiků, když se mladým manželům narodí dvojčat a může to s nimi prožívat i třináctiletá Barborka, jejíž rodiče žijí v zahraničí, ale která se s Tomášem a Ilkou a jejich dětmi Terezkou a Jakoubkem žije jako ve vlastní rodině.
30,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.