Publikujte knihu – ihned a zdarma
539 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 23 485
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-142-5
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 30,00 Kč

Milenka

Docenti Pavel a Petr mají psychologickými testy zjistit předpoklady adeptek lyžařského vrcholového sportu překonávat zátěžové situace. Pavel s jistým zneklidněním až s hrůzou zjistí, že mezi nimi je i Milenka, vlastně Milena, dnes už dospělá dívka. S její matkou kdysi prožil chlapeckou platonickou lásku, ona ale dala nakonec přednost jinému. Po málem dvaceti letech ji navštíví, když se dozví, že její manželství se rozpadlo. Magda si to vysvětlí jako návrat k ní. I Pavel má zpočátku pocit jisté nostalgie, ale brzy je tomu tak, jak už věděl jeden starořecký filozof, že nevstoupíš podruhé do stejné řeky. I když ta řeka je v dospělosti jiná. Ale Magdina dcera Milenka je naopak kopií někdejší Magdy. Mezi Pavlem a Milenkou přeskočí jiskra, ale naštěstí včas zhasne, takže patří spíš do třinácté komnaty.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, narozen 3. 2. 1935 v Kralupech n/Vlt. Po absolvování vojenského gymnázia a akademie sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózní zkoušky složil ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. V roce 1990-93 byl civilním náměstkem ministra obrany pro sociální a humanitární věci a ředitelem Institutu pro strategická studia. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Dosáhl hodnosti generálmajora. Vydal 19 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). Získal řadu literárních cen. V bezvydavetele.cz publikoval 29 románů, osm novel a dva soubory povídek. Toto je 30. román.
Proč si koupit tuto knihu ?
Možná pro pokračování tohoto příběhu:
Přemýšlel jsem o sobě a ani nezpozoroval, že někdo vešel do ložnice. Asi proto, že se neozvalo tak ještě nedávno očekávané Můžu?
Milenka stála v pokoji v daleko průsvitnějším pyžamu než kdysi a připadala smi proto jako zjevení.
30,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.