Publikujte knihu – ihned a zdarma
539 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 7 104
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-165-4
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 20,00 Kč

Prezidentův víkend

Seděl dlouhé minuty v křesle a nemohl se k ničemu odhodlat. Sám si říkal: Taková ochablost vůle, jakou ještě v životě nezažil. Ani v těch nejhorších dobách. Bylo toho v posledních měsících, vlastně létech moc. Nakonec celý život. Možná už stárne. Zatřásl se: Abych nedopadl jako předchůdce. Tohle vědomí aktivizovalo zbytek jeho vůle a otevřel oči. Pak se v křesle narovnal. Nebyl však schopen víc, než se podívat do denního plánu. Jeho půlhodina, na kterou vždy pamatoval, byla téměř celá neodvratně pryč. Je to nakonec jedno. Za chvíli začne kolotoč. Oficialit. Ceremoniálu. Bude se smát na nové velvyslance, do kterých mu nic není. Přebírat pověřovací listiny, které vezme do rukou a hned předá dál, aniž by kdy v životě do nich nahlédl. Prohlíží je vůbec někdo? Budou pokračovat jednání, zasedání, návštěvy. Proč ztrácí tolik času oficialitami? Odpověděl si sám: Patří k funkci… Tak začíná novelka o údělu spojeném s výkonem vysoké funkce.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, narozen 3. 2. 1935 v Kralupech n/Vlt. Po absolvování vojenského gymnázia a akademie sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózní zkoušky složil ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. V roce 1990-93 byl civilním náměstkem ministra obrany pro sociální a humanitární věci a ředitelem Institutu pro strategická studia. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Dosáhl hodnosti generálmajora. Vydal 19 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). Získal řadu literárních cen. V bezvydavetele.cz publikoval 29 románů, osm novel a dva soubory povídek. Toto je 30. román.
Proč si koupit tuto knihu ?
Pro představu jak asi vypadá víkend jednoho z možných prezidentů republiky.
20,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.