Publikujte knihu – ihned a zdarma
573 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 84 074
Rok vydání: 2020
ISBN: 978-80-7504-584-3
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 222,00 Kč

Greta v Pyčobaňi

Můj odchod z Reflexu jako lidská arabeska na pozadí historické epochy, kdy média ztratila zpětnovazební společenskou funkci. Na příkladu vlny nenávisti k ekologické aktivistce Gretě Thurnberg se pokouším analyzovat, v jak hluboké krizi je dnešní sociální komunikace, a jak Facebook díky komunikaci non-face-to-face s neznámými osobami nevratně rozbořil základní společenské normy. Mezi suchými analýzami rozhovorů s klimaskeptiky a gretofofy vzpomínám na nejdůležitější témata, jakým jsem se v Reflexu věnoval, a nejveselejší i "nejveselejší" zážitky z reportáží. Poslední kapitola je věnována dokládání mého tušení, že evropská judeokřesťanská civilizace definitivně končí, a nastává epocha extrémně vysoké informační entropie - neurčitosti - celé společnosti, na které široké vrstvy lidu odpoví voláním po vládě tvrdé ruky a totalitě.

Jiří X. Doležal

Jiří X. Doležal (jxd) (*28. února 1965) od roku 1990 publikuje své texty (reportáže, povídky a básně) a vystavuje produkty své zájmové výtvarné činnosti. Vystudoval psychologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy (abs. 1988). Od roku 1991 do podzimu 2019 pracoval v časopisu Reflex, jehož profil výrazně utvářel. Vydal patnáct knih. V letech 1990 – 2009 byl aktivní propagátor legalizace rekreačního užívání marihuany. V roce 2013 byl obviněn z trestného činu šíření toxikomanie tiskem za publikování anekdoty o marihuaně. Stíhání bylo zastaveno. 28 let mapoval neonacisty, sekty, léčitele a sociálně patologické jevy pro týdeník Reflex. Z časopisu odešel na podzim 2019 z etických důvodů.
Proč si koupit tuto knihu ?
Snažil jsem se popisem vývoje své práce a témat čtenáři přiblížit, proč se média stala marginální součástí reality a z pozice hlídacího psa demokracie se přesunula do světa infozábavy.
222,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.