Publikujte knihu – ihned a zdarma
582 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 173 093
Rok vydání: 2015
ISBN: 978-80-7504-200-2
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 149,00 Kč

Můj černobílý svět

Moje kniha je něco mezi vyprávěním o mém životě, sbírkou faktů a i volných úvah. Prostě jsem zachytil to, co se dělo kolem mne v rozmezí asi 30 let. Převážně v Izraeli. Snažím se nebýt středem dění, spíše zprostředkovatelem. Tak jak to vyžaduje profese novináře, reportéra a hlavně kameramana. Prostě dívat se kolem a seznámit s tím i ostatní. V textu jsem se ale soustředil spíše na to, co mediální svět opomíjel, pokládaje to za neatraktivní. Tato častá mediální negace totiž často přináší nesrozumitelnost a neopodstatnění mnohých událostí. Respektive, nedá čtenáři, posluchači či diváku možnost si vše zařadit do kontextu dění, a tak posoudit i samotnou důležitost. Byl jsem často přitom, snažil jsem se mnohému zabánit, ale ne vždy mi to bylo umožněno. Teď se tedy pokouším vše trochu napravit s nadějí, že naleznu jak porozumění, tak i přispěji k objasnění té či oné politické anebo mediální události. Zvláště takových, kde informační prostředky zcela jednoduše lhaly.

Kotyk Michal

Narodil jsem se v Praze v roce 1950. Třicet let jsem prožil pod rudou vlajkou, ale neměl jsem ochotu s ní mávat. Nic pro mne, rozhodl jsem se emigrovat. V roce 1980 jsem se přesunul do Rakouska. Deset let jsem pracoval pro německou televizi. Přitom jsem poznal okolní státy, hlavně ty ještě komunistické. Viděl jsem padat Železnou oponu. Další zemí se stal Izrael. Myslel jsem, že zde zůstanu jen pár let, ale nakonec jich bylo sedmnáct. Vyzkoušel jsem si jak jednomu je, když hvízdají kulky a občas to i bouchne. Poznal i ty, kterým je zabíjení vlastní. Pochopil jsem, že touha po míru může být skutečná a nejen politické heslo. Stejně tak jsem ale akceptoval, že to je mnohdy nesplnitelný sen.
Proč si koupit tuto knihu ?
Podtitul knihy zní: aneb co se do zpráv nikdy nedostalo. Téma je dnešní prapodivný mediální svět. Vzniká totiž oprávněná obava, že nám již nepřibližuje skutečnost, ale že nám něco nalhává. Mnohým se zdá, že v pozadí probíhá jakési spiknutí neznámých mocenských sil. Skutečnost je však jiná. Pozadí mnohých nepravd je většinou prozaické a způsobené „mediální praxí“, která je poznamenána nepředstavitelným časovým tlakem a bohužel také značnou nevědomostí tvůrců samých. Domnívám se, že není proto na škodu trochu nahlédnout do pozadí novinářské tvorby. Získat trochu jiný pohled na mediální a politické děni. Doufám, že mé životní zkušenosti by mohly v tomto ohledu pomoci k trochu jinému nazírání na média a tím k poněkud realističtějšímu vnímání okolního světa. Je to však určitý proces, který je podmíněn životní zkušeností. Proto je má kniha také trochu bibliografií, ale jen jako přibližující komponent mého posuzování světa kolem mne.
149,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.