Publikujte knihu – ihned a zdarma
592 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 49 876
Rok vydání: 2021
ISBN: 978-80-7504-609-3
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 180,00 Kč

Tak to bylo 1-100

Prvotina promotéra a vydavatele mapuje prvních 100 koncertů z let 1997 - 2003. Byla napsána za 100 dní v covidové době. Mapuje punk, hardcore a alternativní koncerty na Vysočině. Je psána specifickým jazykem autora, kterému on sám říká závorkový punk. Autor knihu psal od podlahy, energicky a tak, jak se věci skutečně odehrály. V knize na 210 stránkách textu je též 100 reprodukcí originál letáků, které dávají vzpomenout na divoké časy z míst, jako jsou Babice, Mírovka, Kamenná, Břevnice, Nová Ves, Roxor, Vagon a dalších. Dobu, kdy se pivo pilo z kelímku, toaletní papír drhnul jako šmirgl, párek byl na tácku a panák ve skle. Dobu, kdy internet byl v plenkách, a sociální sítě neexistovaly.

Jakub Tauber Cecek

Manažer řady punkových a hardcorových kapel. Nejdéle kapely Našrot (více než 16 let). Organizátor a promotér zhruba 2500 koncertů a festivalů. Duše hudebního vydavatelství Cecek Records, které vydává okrajové žánry jako punk, hardcore, metal, ska, alternativní rock a podobně. Dirigent a momentálně nehrající kapitán kapely S.P.D. (Spermie Pro Dášu). Též fanda westernů a historické literatury. Ve volném čase rád cestuje po hradech a zámcích. Odpůrce byrokracie a stádní kultury. Nejraději pije černý čaj a kvalitní kávu (kterou neumí pít pomalu). Vydal 3 básnické sbírky.
Proč si koupit tuto knihu ?
Tady jsou dva úryvky z knihy:
Hvězda večera přijela s dívkou středního věku, která měla viditelné brýle. Dvojici umístil do šatny. Záva na opakované ťukání a upozornění, už je čas, nereagoval. Ze šatny se ozývalo divné hekání. O co jde, bylo jasné (divoká šukačka). Sál bouří. Interpret nikde. Cecek nechtěl být kazišuk, ale měl také odpovědnost za klidný průběh koncertu. Nedá se nic dělat. Dveře šatny otevírá a rebela ze Znojma edukuje k nástupu na prkna, která znamenají svět. Mistr má kolegyni v poloze na koníčku a odpovídá, že dostih stihne.
Na WC dochází k paradoxní situaci, kterou sleduje s humorem Ceckův mladší bratr. Řada jedinců svůj boj s pogem a alkoholem prohrála. Někteří leží v uličkách na záchodech. Vytuhlíků je hodně. Na pánských hajzlech je potopa, protože protékají. Na WC je jezero moči, ve kterém po špičkách tancují návštěvníci (baleťáků je hodně). Skrz práh přetéká moč a hrozí, že se provalí do klubu k baru. V moři moči leží jeden naprosto vytuhlej punkáč.
180,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.