Velká loupež aneb bourání státu
Práce analyzuje hlavní majetkové převraty v české historii (Bílá Hora, obnova samostatného státu v r. 1918, Mniichov a Protektorát, osvobození ČSR v r. 1945, únor 1948, listopad 1989). Podrobněji se zabývá poválečným „znárodňováním“, majetkovým dědictvím komunismu a polistopadovou restaurací kapitalismu. Rozsahem a důsledky mimosoudních restitucí, privatizací a zahraniční kolonizace. V tomto procesu „velké loupeže“ obyvatelstvo a země byly okradeny o nahospodařený společenský majetek. Bylo nastoleno kapitalistické turecké hospodaření státu, bank i podniků, Česká republika začala žít dlouhodobě jen z bývalé majetkové podstaty a později (až dosud) na dluh.
František Nevařil
František Nevařil (1926) - absolvent VŠE Praha a kandidát ekonomických věd . Ekonom, národohospodář, politolog.
Napsal více než dvě stovky odborných článků a příspěvků, výzkumných studií a 23 knih. Mimo jiné po listopadu 1989 zejména tyto práce: Žaloba - naše cesta od marasmu ke krachu (1994). Bilancování naší první kapitalistické pětiletky (1995). K české otázce dnes I, II (1995). Třetí cesta (1996). U tří premiérů (1997). Jak jsme dopadli (2002). Velká loupež aneb bourání státu (2002). Tanec stovek miliard okolo nás (2003). Svět a jeho problémy (2004). Včera, dnes a možná zítra (2011). Ekonomie - díl I (2012).
Proč si koupit tuto knihu ?
„Obyčejní občané republiky byli podvedeni a obráni – a jsou proto plně oprávněni požadovat vrátit vše, co jim dosud bylo ukradeno. Když náš „bohatý“ stát lehkomyslně plýtvá a rozdává na všechny strany, rozděluje kůži medvěda, kterého zatím ani nevystopoval. Cizí vlastníci nyní sbírají smetanu z našeho mléka. Je nutno nepokrytě mluvit o zaprodání našeho státu a jeho majetku – pokud vůbec nešlo o jeho pouhé předání za jakési osobní bakšiše našim mocným – o jeho programovou kolonizaci zahraničím. Dostali jsme se do pozice amerických Indiánů, kteří své historické trauma skrývají do věty: „Běloch přišel, uviděl, ukradl“.