Publikujte knihu – ihned a zdarma
591 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 48 821
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87848-31-9
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 180,00 Kč

Úvahy inspirované Biblí

Některé úvahy jsou přímo nad textem Bible, většina však reaguje na jiné autory, kteří byli takto inspirováni. V obsahu jsou krátké úvahy (např. „Co nás čeká“, „Prázdnota“, „Evoluce?“ „Druhy energie“) a také obsáhlejší úvahy: Naše šance, Kořeny a plody, Do Sokola, Sex.
Přes nedokonalost, nehotovost či jistou nevhodnost svých úvah a také přes celkem pravděpodobně čekané nepochopení alespoň některých lidí jsem jaksi - svým svědomím - dotlačován svěřit se s nimi i širší veřejnosti.

Václav Dostál

Narodil jsem se 21.12.1938 v Olomouci. Absolvoval jsem Průmyslovou školu strojnickou v Olomouci a Pedagogickou fakultu UP v Olomouci. V letech 1964 – 1967 jsem vyučoval na ZDŠ Troubelice a ZDŠ Šternberk, nám. gen. Svobody. Od r. 1967 do r. 1999 jsem učil po tři roky na OU Sigma Lutín a poté na SOU TO Olomouc, Kosinova 4. Nyní jsem v důchodu. Dne 9.11.1990 jsem poslal Slovenské technické univerzitě v Bratislavě (odkud jsem byl za totality z politických důvodů vyloučen) žádost o rehabilitaci. 4.7.1991 jsem byl slavnostně promován a získal titul inženýra honoris causa (Ing.h.c.). Ve svém volném čase pracuji v dobrovolné tělovýchově jako cvičitel a jsem členem Mužského pěveckého sboru Haná.
Proč si koupit tuto knihu ?
Právě v Bibli ovšem nacházíme řešení, které zní: Je potřeba uznat svůj podíl na neblahém stavu ve společnosti nebo v církvi. Je nutné zděsit se vlastní viny a přiznat ji. Pak má následovat prosba o odpuštění. Tím to ovšem nekončí. Má následovat úporná snaha nadále nejednat špatně a naopak jednat dobře, obětavě, láskyplně. Zapojit se, byť neuměle, do pomoci druhým.
180,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.