Publikujte knihu – ihned a zdarma
577 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 47 063
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-7504-323-8
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 88,00 Kč

CO ODNÉS ČAS 2016/I - Dialog s Novinkami

Pokračování loňského dialogu s Novinkami, je zachycení důležitch událostí v dialogu sanoviska Novinek s komentářem Josefa Ondroucha, dávající čtenáři možnost výběru podle jeho vlastního názoru. Půlroční výběr událostí a jejich komentář dává přehled o tom, co bylo nejvýznamnější, jak se měnila stanoviska a naznačuje další vývoj. Ostře se vymezuje proti rasismu, nenávisti a válce.

Josef Ondrouch

Většinu života jsem strávil v Praze. Učil jsem ekonomii na VŠE, studoval v Kolíně nad Rýnem, Moskvě, Oxfordu, Lipsku, Cambridge, v Berlíně... V době normalizace mě z katedry VŠE vyhodili. Působil jsem v ČST, ale musel jsem i odtamtud. Mohl jsem psát ve Světě v obrazech. Kvůli postiženému synovi jsem odešel do Mariánských Lázní. Publikuji v týdeníku LUK–Literatura,umění,kultura a kde se dá. Věnuji se lit. faktu: Po Světu na pokraji propastí, Výbuchu vrbětické sopky o zbrojařských mafiánech, pohledu na historii se současnou reflexí: Hitler znovu v Chebu, po Rudých revolucích přícházím s Československem zrození, zrady a zániku k jejich výročí a nakonec s Piráty nejen v Mariánských Lázních.
Proč si koupit tuto knihu ?
Abyste věděli, co se za posledního půlroku nejen stalo, ale i to, jak se v čase měnila stanoviska politiků a novinářů. Už jen porovnáním budete schopni dějům a jejich výsledkům rozumět lépe než v pohledu televize, kde pravdou je jen to, co platí dotyčného dne a během jen několika dnů se může a také často na obrazovce objeví jako něco úplně jiného. Tvůrci zpravodajství a publicistiky podléhají svodu, že jen ta jejich pravda má silou obrazovky téměř absolutní platnost. Přečtěte a uvědomíte si, jakou sílu má slovo a jakým nebezpečím může být diktát slova napuštěného jedem; že to především byla zbraň, která v minulém století způsobila krutou smrt na sto milionu lidí ve válkách. Jejich jednotícím prvkem byl téměř vždy rasismus, hlásající nadřazenost vyvolené rasy. Uvědomíte si, že zůstává i dnes největším nebezpečím a pomůže vám uchránit se před tímto nakažlivým jedem majícím mnoho odstínů a tváří.
88,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 1 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Výbuch vrbětické sopky Ondrouch Josef Počet slov: 48.405 140,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Špinavá hra Štěpánek Petr Počet slov: 57.736 49,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Můj černobílý svět Michal Kotyk Počet slov: 173.093 149,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.