Publikujte knihu – ihned a zdarma
592 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 53 524
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7504-416-7
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 34,00 Kč

Handyho hořkosladké konce léta

Dívčí a chlapecký román Handyho hořkosladké konce léta tvoří s Handyho dlouhým dobrodružstvím a románem Dáša a Handy - První láska trilogii. Zatímco první díl se odehrává za druhé světové války a druhý v pětiletí po ní, poslední probíhá po celou tuto dobu. A to každoročně ke konci léta na chmelu ve vesničce poblíž Loun. Handyho rodina si tak vylepšuje skromný rodinný rozpočet a on tu prožívá trochu jinou stránku života mezi staršími ženami a jejich dcerami, i místními kluky a děvčaty. Jsou tu ještě drsnější podmínky než na předměstí malého městečka, kde Handy žije. Ale láska a něžné vztahy jsou krásné všude. Jako ve všech krutých dobách i tahle láska prochází žaludkem, jsou šťastní, že se tu dobře najedí. I když Handy měl na kalhotách pořád tři kapsy: jednu prázdnou, druhou vysypanou a třetí vzadu děravou. I tady se do vesnického životě prodírá válka, okupace a povinné dodávky zemědělské produkce a po válce také počínající kolektivizace zemědělství, která vesničku začíná rozdělovat.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, 3. 2. 1935 Kralupy n/Vlt. Absolvoval vojenské gymnáziu a akademii, sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózum ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. 1990-93 náměstkem ministra obrany a ředitelem Institutu pro strategická studia. Dosáhl hodnosti generálmajora. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Vydal 20 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). V nakladatelství bezvydavetele.cz vydal třicet románů, osm novel a dva soubory povídek. Román Monolog staré dámy vychází v druhém elektronickém vydání.
Proč si koupit tuto knihu ?
Už pro tu nenapodobitelnou a neopakovatelnou atmosféru chmelových brigád, která po letech vedla k natočení prvního českého muzikálu Starci na chmelu. Ten patří do zlatého pokladu našeho filmu a byl nesčetněkrát reprizován. Asi je to i tou tajemnou hořkou vůní chmelového prášku, ukrytou v zelených šišticích. A možná daleko více příležitostí sblížit se tu s jinými lidmi a někdy se spřátelit na celý život. V urbanizujícím se světě to byl pro mnohé lidi dar vrátit se alespoň na pár týdnů do přírody, i když česání a sušení chmele rozhodně nepatřilo k pracím zrovna nejpřitažlivějším. Čtenářům možná román připomene epizody z jejich života. Cosi podobného jako třeba varování jedné z matek na adresu Handyho: Moc mi po tý mladší holce nešilhej!
34,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Kniha zázraků Lavay Martin Počet slov: 69.683 100,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.