Publikujte knihu – ihned a zdarma
591 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 77 395
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-056-5
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 50,00 Kč

Co Taussigovi?

Jak skončí válka pro Adolfa a Hedviku Taussigovy, jejich syna Tomáše, dcery Alici a Eriku, zetě Jaromíra a Josefa? Jak obstojí v surových podmínkách tzv. konečného řešení židovské otázky a holocaustu nejen oni, ale i místní občané? Román Co Taussigovi? se odehrává za tzv. protektorátu na malém městě poblíž Prahy a líčí osud židovské rodiny za druhé světové války. Okupanti je vystěhovávají z vily, arizují jejich podnik, zbavují většiny majetku a připravují je o nejzákladnější lidská práva. Jedna z místních rodin má odvahu a přijímá je do podnájmu. Několik měsíců žijí mezi prostými lidmi na předměstí. Dosud se cítili Čechoslováky a jen postupně si při neustále se zostřujících diskriminačních opatřeních nacistické okupační správy uvědomují svou židovskou identitu. Ale doba je neúprosná, zoceluje i láme charaktery. Je to i kus historie českého národa v jejím nejtemnějším období. Román vyšel knižně v roce 2002 v nakladatelství VPK.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, 3. 2. 1935 Kralupy n/Vlt. Absolvoval vojenské gymnáziu a akademii, sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózum ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. 1990-93 náměstkem ministra obrany a ředitelem Institutu pro strategická studia. Dosáhl hodnosti generálmajora. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Vydal 20 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). V nakladatelství bezvydavetele.cz vydal třicet románů, osm novel a dva soubory povídek. Román Monolog staré dámy vychází v druhém elektronickém vydání.
Proč si koupit tuto knihu ?
Abyste spoluprožili a poznali, jak skončí válka pro Adolfa a Hedviku Taussigovy, jejich syna Tomáše, dcery Alici a Eriku, zetě Jaromíra a Josefa, jak obstojí v surových podmínkách tzv. konečného řešení židovské otázky a holocaustu nejen oni, ale i místní občané.
Román vyšel knižně v roce 2002 v nakladatelství VPK.
50,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Kniha zázraků Lavay Martin Počet slov: 69.683 100,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.