Publikujte knihu – ihned a zdarma
591 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 42 467
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-106-7
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 50,00 Kč

Sen o diamantovém C

Inženýr Riedl má životní sen: Udělat si plachtařské diamantové C. To je v bezmotorovém létání nejvyšší meta. Zároveň se chce stát úspěšným projektantem větroňů. Má k tomu vynikající podmínky, pracuje v továrně, která je vyrábí. Je oběma snům blízko. Kdyby zemi neokupovali nacisté. Dosáhnout cílů může brzy jen za předpokladu, když požádá o německé občanství. Propadne iluzi, že tím zachrání i otce, který byl zatčen gestapem pro ilegální činnost. Chce mu v tom pomoci německý kapitán von Bess, který má v protektorátu na starosti leteckou výrobu. Jeho pomoc není nezištné, kapitán má odlišnou sexuální orientaci. Ani majitel továry Rocman není příliš ochotný vycházet Němcům vstříc. Jeho chování znepokojuje jeho ženu Alici, která dává najevo, že chce žít a užívat si za každého režimu. Proto naváže milostný vtah s Riedlem v dobré víře, že se dokáže v nových podmínkách orientovat lépe než její manžel. Ani Riedl nepředpokládá, že jeho tápání narazí na nesmlouvavý odpor jeho ženy Evy.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, 3. 2. 1935 Kralupy n/Vlt. Absolvoval vojenské gymnáziu a akademii, sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózum ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. 1990-93 náměstkem ministra obrany a ředitelem Institutu pro strategická studia. Dosáhl hodnosti generálmajora. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Vydal 20 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). V nakladatelství bezvydavetele.cz vydal třicet románů, osm novel a dva soubory povídek. Román Monolog staré dámy vychází v druhém elektronickém vydání.
Proč si koupit tuto knihu ?
Jak je těžké v různých historických dobách i v současnosti splnit si svůj životní sen a zároveň se vyrovnat s vládnoucím politickým systémem.
50,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Kniha zázraků Lavay Martin Počet slov: 69.683 100,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.